post image

ליגת העל – סיכום סיבוב ראשון

הסיבוב הראשון בליגת העל הסתיים, אחרי 13 מחזורים, פגרות נבחרות, ושיזרוע, הגיע הזמן לסכם את מה שקרה.

מכבי תל אביב דוהרת, מכבי חיפה בעקבותיה ובאר שבע נלחמת על החיים.

קריית שמונה ונתניה קורסות בעוד הפועל תל אביב עדיין עסוקה בבעיות עם עצמה.

אשדוד מפגינה חוזקה והפועל חיפה בעננים, מצטיין הסיבוב מאכזב הסיבוב, וכל מה שביניהם.

 

שחקן הסיבוב

ניקיטה רוקאביצה (מכבי חיפה)

רוקאיבצה כבר לא ילד, אחרי שחגג את יום הולדתו ה32, נראה כי עוברת עליו עונת שיא, או לפחות עונה שמזכירה את הרוקאביצה שהגיע לארץ לבית"ר לפני 4 שנים.

7 שערים ושני בישולים מפתיחת העונה, רוקאביצה מוביל את טבלת מלך השערים, בדרך לעונה מופלאה.

שווה אזכור: עדן שמיר, הקשר המרכזי של באר שבע מפיח חיים בקישור הדל של הקבוצה, נראה כי הקבוצה של בכר פגעה לפחות באחד מהרכישות כחלק מהתוכנית החדשה של המועדון לשנים הבאות.

 

משחק הסיבוב

מכבי חיפה – בית"ר ירושלים 1-3 מחזור 10

 במשך כל העונה הציגה מכבי חיפה את היכולת הטובה שלה, הפגיעה עם שרי, מגמת העלייה המתמדת של וילדסחוט, והעוצמות של מאבוקה, אבל במחזור העשירי בסמי עופר ראינו משהו אחר, מכבי חיפה טובה, מאורגנת, מסודרת, ורומסת.

בית"ר שהגיעה למשחק לאחר שלא הפסידה לחיפה במש 5 משחקים רצופים, נהנתה משער מוקדם של אזולאי, אך לא עמדה בלחץ, נסוגה לאחור, אפשרה למכבי להשתלט על המשחק וגם חטפה.

3 שערים בניצוחו של שרי, שגם חותם בפנדל, מראים עליונות במשחק והצהרת כוונות להמשך.

 

אכזבת הסיבוב (שחקן)

דוד קלטינס (הפועל באר שבע)

2 מיליון כתג מחיר, עסקה סיבובית עם בית"ר על אוחנה, תקראו לזה איך שתרצו, אבל הכולבויניק של באר שבע לא מספק את הסחורה, רכות במרכז השדה ואי דיוק מהתפקיד המגן, נראה שקלטינס מתקשה להביא את עצמו לידי ביטוי בנגב מתחילת העונה, ועדיין לא מצא את מקומו המדויק על המגרש.

שווה אזכור : ירדן שועה, יותר מידי תקריות באימונים, עודף ביטחון עצמי, ונראה כי השידוך לחיפה ולבלבול בפרט לא צלח, כנראה יושאל בינואר עד לסיום העונה, הפוטנציאל עדיין נמצא שם, אך שועה חייב להתחיל להתנהג כמו מקצוען, לפני שזה יהיה מאוחר מידי.

 

אכזבת הסיבוב (קבוצה)

מכבי נתניה (מקום 7, 16 נקודות)

את הרוטציה המצוינת בין דראפיץ' לברדה שעבדה נהדר בעונות האחרונות כולם מכירים, אך השנה משהו לא עובד בקבוצה, ברדה ירד מן הקווים ודראפיץ' תפס את המושכות, ההתערבות של אייל סגל גם היא לא הועילה, והקבוצה מנתניה במשבר עמוק, החתמתו של כהן נראתה כשיחוק בתחילת העונה, אך משהו בקבוצה לא מתחבר, באצ'יראי לא כובש כמו בעונה שעברה, ומצפים מקניקובסקי להרבה יותר, כרגע נראה כי אם נתניה תיצור רצף טוב תוכל להשתחל לפליאוף העליון, אך הכל תלוי רק בה.

 

 

 

 

מאמן הסיבוב

איביצה איביץ'(מכבי תל אביב)

הקרב מול בלבול עיקש, אך אין מה לעשות, החיילים של איביץ עומדים במשימתם, איביץ' שזכה בתואר מאמן השנה בעונה שעברה, הוא גנרל ולא מאמן, הוא הסמכות הכי גבוהה במועדון, והשחקנים מבינים זאת, וגם אם היכולת לא דומה לעונה שעברה, העמידה הטקטית והמשמעת בהגנה ובהתקפה, הפכו את מכבי תל אביב לצבא שמגן על שערה בהצלחה יתרה כבר 13 מחזורים.

 

 

פריצת הסיבוב

דולב חזיזה (מכבי חיפה)

אם בתחילת העונה דולב חזיזה היה נראה כנספח ללעסקת יובל אזכנזי מבני יהודה, אז היום מוכיח הילד שבגיל 24 הוא יכול להיות שחקן מוביל בליגה, פתיחת עונה מסחררת עם 4 שערים ו4 בישולים,

מימין משמאל ומהאמצע, דולב חזיזה מפוצץ בכישרון, ומה שסלל את דרכו להופעת בכורה בנבחרת ישראל, נראה מבטיח.

שווה אזכור: יונתן כהן, כבר מהעונה האחרונה הבנו שמדובר באחד מהכישרונות הגדולים שלנו ועם 5 שערים ושני בישולים, הדרך לאירופה נראת קצרה מתמיד.

 

זר הסיבוב

צ'רון שרי (מכבי חיפה)

כבר שלוש שנים שהשם של שרי מסתובב מעל הראש של הכדורגל הישראלי, פעם זה מכבי תל אביב פעם זו חיפה, ופעם זו הייתה אפילו באר שבע, הקשר שבילה לא מעט שנים באנגליה ובהולנד ובפרמייר ליג בפרט החליט אחרי מסע בסין שהגיע הזמן לנסות את מזלו בישראל, ועוד איזה מזל.

5 שערים 4 בישולים, 11 מסירות מפתח רק מראות כמה ההולנדי שיערוך הופעת בכורה בקרוב בנבחרת סורינאם, הוא רמה מעל הליגה שלנו, מה שנשאר לנו זה לקוות שישאר פה וימשיך לעשות קסמים.

 

התחזית להמשך

את ההמשך מאוד קשה לחזות, נראה כי מכבי תל אביב תמשיך את הדהירה שלה עד לתואר אך מכבי חיפה לא תעשה לה חיים קלים כל כך, באר שבע רוצה להתחיל מחדש ומקום באירופה הוא בראש סדר העדיפויות.

הפועל חיפה, מכבי נתניה ובני יהודה ילחמו על הפליאוף העליון, והאם נראה את קריית שמונה חוזרת ללאומית ?

הסיבוב השני יצא לדרך בקרוב עם לא מעט קרבות בתחתית בפסגה והיד עוד נטויה.

נתראה בפליאוף !